« Všechny Akce

• akce již proběhla.

Ve Welsu proti domácím prohráváme smolně 0:3!

20 září, 2023 @ 8:00 - 17:00

V úvodním vystoupení v kvalifikaci Ligy mistrů jsme proti domácímu týmu prohráli 0:3. Výsledek sice vypadá na jasnou záležitost tria Levenko, Jiří Martinko, Kolodiejczyk, avšak všechny tři dvouhry byly vyrovnané a rozhodovalo se v koncovkách. Dokonce dva duely musel rozhodnout až pátý set, ve kterém se dle regulí Ligy mistrů hraje jen do šesti vyhraných bodů, přičemž každý z hráčů disponuje jen jedním servisem, a ne dvěma, jak je běžné.

První dvouhru obstarali Levenko proti Assarovi. Naše nová akvizice začala nebojácně a získala pro sebe první set. V tom druhém Levenko zpřesnil svou hru, začal být aktivnější a získala hlavně navrch ve výměnách po bekhendovém kříži. Aktivitou hýřil i po zbytek zápasu a celkově byl nakonec lepším hráčem a zaslouženě odcházel od stolu s výhrou 3:1 na sety. Poslal tím svůj tým do vedení 1:0.

Ve druhém zápase na sebe narazili dva Češi. Za domácí Jiří Martinko, který reprezentoval ČR na nedávno skončeném ME družstev, a za nás jednička týmu a tahoun, Kuba Kleprlík. Ve velmi vyrovnaném utkání, kde se oba borci přetahovali ve vedení, se nakonec došlo až ke stavu 2:2 na sety, i když Martinko měl již v tom čtvrtém setu matchball, a poprvé musel rozhodnout tzv. Golden set…v něm začal lépe Kuba, ujal se hned vedení 1:0, když “brejknul” svého soupeře, ale v zápětí zkazil svůj jasný míč, což se později ukázalo jako klíčové. Jirka Martinko se pak dostal do vedení 5:2 a měl tedy k dispozici čtyři matchbally….za stavu 5:5 totiž rozhoduje tzv. náhlá smrt. K té však nedošlo, domácí hráč využil svůj matchball č.3 a upravil na 2:0.

Třetí duel a souboj mladíků. Maćiej Kolodiejczyk proti Adamovi Klajberovi. Opět velmi vyrovnaná záležitost a podruhé se rozhodovalo v pátém setu. Hra se přelévala ze strany na stranu, podobně, jako tomu bylo v předchozím klání, nicméně zde jsme byli nejblíže zisku bodu a možnosti ještě něco udělat s celkovým skórem. I přestože si Adam zlepšenou hrou, zejména ve čtvrtém setu, kdy byl již lepším hráčem, vypracoval dva matchbally, nakonec opouštěl hrací prostor po té nejtěsnější porážce 2:3 na sety a 5:6 v tom rozhodujícím. Tím celé utkání končí a prohráváme bohužel 3:0.

V této situaci bude již jen na teoretické rovině možný postup…

Další utkání sehrajeme zítra, 21.9. opět v 10hod se španělským CTT Les Borges.