« Všechny Akce

• akce již proběhla.

Na El Niňu bodoval jen Piotr Cyrnek. TTC padlo 1:3!

21 září @ 8:00 - 17:00

Pátek 20. září, 18 hodina a začíná souboj o vedoucí příčku Extraligové tabulky. Ano, takto byl prezentován souboj z čela Extraligy mužů, a ten proti sobě svedl domácí El Niňo Praha a naše TTC. Postavení obou celků na špici dosavadní tabulky sliboval napínavé duely a nutno podotknout, že se diváci v hale Na Kotlářce opravdu nenudili.

Los jednotlivých dvouher, dle napsaných sestav lodivodů obou týmů, určil následující dvojice:

David Reitšpies-Piotr Cyrnek, Tomáš Konečný-Adam Klajber, Yevgeni Prischepa-Jakub Kleprlík.

Domácí tedy poprvé v sezóně nastoupili v nejsilnější sestavě, čili s navrátilcem Davidem Reitšpiesem a posilou-reprezentantem Ukrajiny, Yevgeniem Prischepou. Naše TTC opět pod taktovkou Petra Korbela vsadilo na osvědčenou sestavu, pouze pozice jednotlivých hráčů byly promíchány.

‘Úvod tedy obstarali dva velcí bojovníci a za stolem to bylo vidět! První set začal lépe domácí Reitšpies, ujal se vedení 8:4, ale Piotr se vrátil zpět zejména svým variabilním servisem, se kterým si jeho sok nevěděl rady. Rozhodla koncovka a tu lépe zvládl Piotr. Druhý set nabídl opačný obrázek, než ten první, do vedení 6:2 se dostal Polák ve službách TTC, zbraně však naopak nesložil borec El Niňa a srovnal na 7:7. Souboj šel opět do koncovky a znovu ji pro sebe urval Piotr! Jak se říká “do třetice všeho dobrého” platilo právě i v závěrečném setu. Jak jinak, přišla opět na řadu koncovka a opět s tím stejným výsledkem. Piotr vítězí 11:9 a posílá Ostravany do vedení 1:0!!!

Druhý duel obstarala zkušenost Tomáše Konečného a dravé mládí Adama Klajbera. Po dvou setech byl stav 1:1 a k tomu se dá jen napsat, že si  oba dva hráči získané náskoky podrželi až do konce a nedopustili žádné drama. A právě třetí set, který, jak se později ukázalo, byl klíčový, toto drama přinesl. Skóre se přelévalo ze strany na stranu. Nicméně do malého trháku se dostal nakonec náš Adam, vybudoval si náskok 8:6 a šel na servis. Rozhodla další koncovka, Adam v ní měl tři setboly, bohužel ani jeden nevyužil a set v poměru 14:12 získal Konečný. Začátek čtvrtého setu vyšel o poznání lépe hráči El Niňa a ten si již vedení pohlídal až do konce a upravil celkový stav na 1:1!

Po 15min. přestávce se za stůl postavili ostřílení borci a jejich duel nabídl snad všechno, co se dá ve stolním tenise zažít…Domácí Prischepa doslova a do písmene “z ničeho upletl bič”! Celý zápas se hledal, set a půl byl za stolem jediný hráč a tím byl náš Kuba Kleprlík. Dominoval ve všech aspektech a zdálo se, že tato dvouhra nabere rázný a brzký konec! Bohužel nakonec vše bylo jinak. Kuba si vytvořil po získaném prvním setu v poměru 11:5 náskok 4:0 a později 10:7. Série neproměněných setbolů vyústila ve ztrátu této sady 16:14 a začínalo se od nuly. Třetí set a v něm opět Kuba takový, jakého ho známe. Vrátil se k osvědčené taktice a odměnou mu byl zisk tohoto setu v poměru 11:7. Čtvrtý set začal Kuba opět aktivně a dostal se do vedení, diktoval tempo. Jenže vlastními chybami opět dovolil Pryschepovi vrátit se do zápasu a bylo srovnáno 2:2 na sety. Pátý set a na otočce stav 5:2 pro Kubu. Boj to byl hlavně Kuby, a to se sebou samotným. Těžko se vcítit do pocitů, které v tomto utkání zažíval. Bojoval jako lev a vytvořil si vedení 7:3. Jenže nastaly znovu ony situace, kdy se moc “nehrálo” a bylo to spíš o chybách. Nastal stav 7:7 a time-out ze strany TTC. Po návratu zpět za stůl si Kuba třemi přesnými údery vytvořil tři mečboly, vedení 10:7!! Šňůra pěti bodů v řadě ze strany Ukrajince však vykouzlila nadšení a úsměvy na straně Pražanů, smutek a zklamání na straně ostravské lavičky. 12:10, 3:2 na sety a vedení 2:1 pro El Niňo.

Závěrečný souboj večera mezi Reitšpiesem a Adamem Klajberem tak nějak potvrdil celkové dění pátečního večera. Adam bojoval, předvedl velmi slušný výkon, jenže v klíčových fázích, kdy se tzv. láme chleba, byl malinko nepřesný, a to nakonec rozhodlo. 3:1 na sety pro hráče El Niňa a celkově tedy také 3:1!

Kluci byli víc, než jen důstojným soupeřem a je potřeba si do dalších bojů vzít jen to pozitivní! A toho najdeme spoustu!! V každém případě v Praze to tentokrát mohlo a i mělo být veselejší…

SF SKK El Niňo Praha – TTC Ostrava 2016 3:1

David REITŠPIES – Piotr CYRNEK 0:3 (-12,-9,-9), Tomáš KONEČNÝ – Adam KLAJBER 3:1 (6,-7,12,6), Yevgeni PRYSHCHEPA – Jakub KLEPRLÍK 3:2 (-5,14,-7,8,10), David REITŠPIES – Adam KLAJBER 3:1 (8,-10,7,9).

Další utkání Extraliga mužů sehrajeme na stole TJ Ostrava KST. Na Varenské ulici se úvodním servisem započne v pátek 27.9. v 18hod.

Přijďte nás v derby podpořit!!! GO TTC GO!!!