« Všechny Akce

• akce již proběhla.

Skvělý vstup do sezóny: TTC poráží HB Ostrov!!!

1 září, 2023 @ 8:00 - 17:00

Lepší vstup do Extraligové sezóny jsme si snad ani nemohli přát. Po nádherné bitvě, před velmi slušně zaplněnou Černou loukou, naši chlapci senzačně, avšak zaslouženě, zdolali úřadující šampiony z Vysočiny, tým HB Ostrov Havlíčkův Brod v poměru 3:2!

Těsně před začátkem samotného utkání stále a stále přicházeli diváci, a tak bylo potřeba zajistit další židle k sezení. Zřejmě hlad po Extralize a také atraktivní soupeř naladil nejen ostravské příznivce, aby se přišli podívat na stolní tenis. A odcházeli nadšení a také spokojení, přestože celé utkání trvalo přes 2,5 hodiny. Na žádost majitele hostujícího celku, Míry Jinka, se hrálo netradičně již ve čtvrtek(původní termín byl stanoven na pátek).

Nutno však dodat, že obě mužstva nemohla nastoupit v plné sestavě. Domácím chyběla nová akvizice, Egypťan Khalid Assar, a hostům na druhé straně, český reprezentant, Pavel Širuček. Oba startovali na turnaji světové série WTT. S těmito ztrátami se nakonec lépe popasovali domácí. Ti nastoupili v sestavě Kleprlík, Klajber, Petr Korbel. Hosté poslali do boje trio Reitšpies, Tomáš Martinko, Tregler. Pod taktovkami trenérů Karola Korbela, respektive Tomáše Demka.

Hráčem utkání byl jednoznačně Jakub Kleprlík, který přispěl na konto domácích dvěma body! Dokonce ani v jednom z duelů neztratil  set! Jeho hra byla pestrá, razantní, jistá, prostě, jak se říká, Kubovi to sedlo! 🙂 A to je jen dobře. Třetí bod přidal debutant v ostravském dresu, slovenský reprezentant, Adam Klajber. Není vždy jednoduché, zvládnout úvodní zápasy v novém působišti, ještě k tomu, když je soupeřem aktuální šampion a favorit č.1 na opětovný zisk titulu, ale Adam svou příležitost chytil za pačesy a podal velice sympatický a bojovný výkon, za který byl odměněn v podobě vítězného bodu pro TTC, a uzavřel celé utkání ve prospěch domácího celku!

Jakub Kleprlík – Tomáš Martinko  3:0 (11,6,11)

V úvodní dvouhře měla na celé utkání vliv první sada. V té vyšel začátek mladému českému reprezentantovi, Tomáši Martinkovi, který posílen výbornými výsledky z nedávného Czech open, vlétl na zkušeného domácího borce a ujal se rychle vedení 5:1! Kuba se však rychle oklepal a za pár minut bylo srovnáno 6:6. Od této chvíle začal mít v utkání navrch, zvládl důležitou koncovku a ujal se vedení 1:0 na sety. Ve druhém dějství již držel otěže pevně v rukou a snad vyjma lehkého zaváhání ke konci setu třetího, zaslouženě dostal domácí do vedení – 1:0!!

Adam Klajber – David Reitšpies 0:3 (-4,-9,-8)

Ve druhé dvouhře na sebe narazili hráči, kteří v minulé sezóně působili v jiných klubech. Čili pro oba premiéra v novém působišti. Neboli také souboj mládí proti zkušenosti. I přes bojovný výkon Adama se dá říci, že osud tohoto utkání měl plně pod kontrolou hostující hráč, který vyjma druhého setu, který byl velmi vyrovnaný,  Adam v něm měl šanci, nakonec žádné drama nepřipustil a získal první bod pro favorita – 1:1.

Petr Korbel – Tomáš Tregler 1:3 (-11,-3,9,-4)

Třetí duel a do trenýrek musel za domácí hrající trenér, Petr Korbel. Proti němu nám velmi dobře známý “Tregy”. Veterán na domácí straně nastoupil bez bázně a hany, a pustil se do hrdiny loňského Superfinále s velkou vervou. Začal velmi sympaticky, až někteří diváci doslova zírali, co to ten veterán předvádí. Legenda Československého a Českého stolního tenisu, kterého všichni znají pod přezdívkou “Korys” si v prvním setu, plným krásných dlouhých výměn vypracoval vedení 10:5, bohužel však toto vedení nedokázal dovézt do vítězného konce i přesto, že měl jeho soupeř nutnou dávku štěstí…Tento fakt poznamenal další vývoj a ve druhém setu “staříkovi” tak trochu došel dech. Třetí set se vyvíjel obdobně a vypadalo to na jasný konec, ale Petr i přes nepříznivý stav 3:7 zabojoval a otočil ho ve svůj prospěch. Čtvrtý set přes vyrovnaný začátek nakonec lehkými chybami Petr ztratil a očekávaný bod pro hosty byl na světě – 1:2.

Jakub Kleprlík – David Reitšpies 3:0 (4,8,7)

Souboj jedniček obou týmů v tomto duelu a parádní výkon Kuby Kleprlíka! Od začátku až do konce jasně diktoval tempo a vývoj utkání. Doslova k ničemu svého soupeře nepustil a velmi koncentrovaným výkonem, podpořený přesnými údery, nedal Davidovi Reitšpiesovi žádnou šanci na cokoliv. Jeden z nejlepších(ne-li nejlepší) zápasů Kuby v dresu TTC! Bravo – 2:2!!!

Adam Klajber – Tomáš Martinko 3:1 (7,6,-8,5)

Rozhodující, pátě utkání mezi mladíčky na obou stranách mělo rozhodnout, který tým nakonec bude brát do tabulky 3 body. Adam předvedl skvělý výkon, hrál velmi dobře takticky a na Tomáši Martinkovi byla vidět i chvílemi lehká bezradnost. Očividně nečekal, jak dobře si Adam se svou premiérou v dresu Ostravanů poradí a dá se říci, že v prvních dvou setech byl pánem za stolem mladý Slovák ve službách TTC. A i v tom třetím to vypadalo na jasnou záležitost, avšak hosté za stavu 6:3 pro Adama vzali time-out a ještě na chvíli oddálili neúspěch. Adam se ve čtvrtém setu opět zkoncentroval a soustředěným výkonem dokončil senzaci. V tu chvíli všichni v hale(kromě hostujících fanoušků) vyskočili radostí ze židlí a mohlo se slavit – 3:2!!!

TTC Ostrava 2016 – HB Ostrov Havlíčkův Brod 3:2