« Všechny Akce

• akce již proběhla.

TTC mezi elitu Ligy mistrů neproklouzlo

24 září, 2023 @ 8:00 - 17:00

V Rakouském Welsu skončila jedna ze skupin kvalifikace Ligy mistrů, ve které se i naše TTC pokoušelo, postoupit mezi elitních 12 týmů soutěže. Respektive pouze vítězové kvalifikačních skupin, které byly čtyři, doplní již osm nasazených týmů v letošním ročníku.

V posledním účinkování jsme se utkali s Polským KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów. Po velmi srdnatém a dramatickém utkání jsme nakonec podlehli svému soupeři v poměru 3:1. Jediný bod získal Kuba Kleprlík, který ve druhé dvouhře přehrál Daniela Bąka 3:0 na sety.

Úvod obstarali Adam Klajber s Korejcem Park Joengwoo. Adam předvedl slušný výkon, ale nakonec to stačilo jen na zisk jednoho setu a Korejec v poměru 3:1 poslal svůj tým do vedení.

Jazýčkem na vahách a nejspíš rozhodujícím duelem čtvrtečního podvečeru byl souboj na “trojkách”, ve kterém se proti sobě postavili za TTC Khaled Assar a za Poláky Robert Floras. Náš bojovník již vedl 2:0 na sety a držel otěže utkání pevně v rukou. Ve třetím dějství si dokonce vybojoval dva mečboly, bohužel je nevyužil a zápas tak dospěl do rozhodujícího, pátého setu. V něm došlo k nejtěsnějšímu možnému stavu, 5:5, tudíž rozhodoval jediný možný bod – tzv. “náhlá smrt”!! Khaled si vytvořil skvělou šanci, zatlačil svého soupeře do hluboké defenzívy, bohužel jeho topspin těsně minul stůl a bylo rozhodnuto…5:6 a 2:3 na sety. Velká škoda také, kdy náš hráč za stavu 4:2 neproměnil nahraný míč…

Za stavu 2:1 pro Polský Suchedniów nastoupily obě jedničky týmu. Nutno však napsat, že Korejec Park našemu Kubovi Kleprlíkovi vůbec nevoněl  a jednoznačně zvítězil 3:0 na sety a upravil celkové skóre na 3:1 v náš neprospěch.

Naše TTC však bude pokračovat v Evropských pohárech i nadále, a to konkrétně v Poháru ETTU. Budeme netrpělivě očekávat los, který by měl proběhnout příští týden.