• akce již proběhla.

V Praze jsme na body nedosáhli

11 září, 2023 @ 8:00 - 17:00

Dalším, přesně druhým kolem, pokračovala Extraliga mužů. Naše “áčko” cestovalo do hlavního města, kde se na stolech El Niňa utkalo s loňským vicemistrem. Pražané nastoupili v nejsilnější sestavě, v čele s bývalými reprezentanty, Jirkou Vráblíkem a Tomášem Konečným. Ty doplnil Slovák, Jakub Zelinka.

Naše TTC naopak stále nemohlo využít služeb Khalida Assara. Původně jsme zamýšleli nasadit juniorského reprezentanta, Štěpána Brhela, ten byl však na poslední chvíli nominován na turnaj WTT do Skopje. Nastoupit tak opět musel Petr Korbel. Bohužel, jak se říká, “never change a winning team” , tentokrát nezafungovalo, a tak jsme po porážce 3:0 z Prahy odjeli bez bodů.

I když jsme určité šance v jednotlivých zápasech měli, nutno sportovně přiznat, že El Niňo bylo nakonec nad naše síly a zaslouženě vyhrálo.

El Niňo Praha – TTC Ostrava 2016  3:0

Jiří Vráblík – Adam Klajber 3:0 (5,7,10)

Souboj zkušeného a ostříleného borce s mládím v podobě našeho Adama Klajbera. První set se vyvíjel dle scénáře domácího Vráblíka, a po skvělém úvodu, kdy si vytvořil náskok 5:0, se sice následně hra vyrovnala, nicméně domácí jednička úvodní sadu dovedla zdárně do konce. Ve druhém dějství už to byl jiný Adam. Výborně začal, vytvořil si náskok 5:2 a je jen škoda, ze následné dvě výměny nedokázal využít. Zde se druhý set začal otáčet a šňůrou několika míčků v řadě se Vráblík dokázal prosadit a nakonec ho získal poměrem 11:7. Třetí set byl jasně v režii našeho hráče, byl aktivní a začal Vráblíka přehrávat. Adam si dokonce vytvořil čtyři setboly, bohužel přišla opět šňůra ze strany hráče El Niňa, a byl konec! 1:0.

Tomáš Konečný – Jakub Kleprlík 3:2 (8,9,-9,-8,7)

Souboj dvou “starých známých” byl tentokrát velmi vyrovnaný a Kuba sahal po vítěztví. Vzájemná utkání těchto dvou hráčů vesměs v poslední době vyznívala pro Konečného a i v tomto duelu to vypadalo, že bude brzy konec. Po dvou vyhraných setech bylo na Kubovi vidět, že stále hledá ten správný recept, nebyl úplně ve své kůži, a ve třetím setu už prohrával 3:6! Nesložil však zbraně, zabojoval, set otočil a v tom čtvrtém ho najednou bylo za stolem plno. Začal mít navrch a na Tomáši Konečném byla vidět ne malá nervozita. V rozhodujícím dějství začal opět lépe náš borec, a za stavu 3:0 si Konečný vzal time-out…ihned po návratu znovu ke stolu přišly dva šťastné míčky, dvě chyby ze strany Kuby a misky vah se opět překlopily na stranu domácího hráče. Ten začal opět hýřit zvýšenou aktivitou a bohužel pro nás, dotáhl utkání do vítězného konce – 2:0.

Jakub Zelinka – Petr Korbel 3:1 (8,5,-5,3)

Ve třetím utkání večera vsadili domácí na levorukého Slovenského reprezentanta, který dostal přednost před Františkem Onderkou. Snad i proto, neboť Onderka má s naším veteránem negativní bilanci. A jak se později ukázalo, byl to od trenéra Kauckého správný tah. V prvním setu se oba hráči střídali ve vedení a Petra určitě mrzelo nevyužitého topspinu v dobré pozici za stavu 8:7. Ve druhém převzal otěže domácí hráč, a i když byl ze začátku stav vyrovnaný, ve druhé polovině zahrál pár pro něj typických míčků a odskočil do vedení, které již Petr nedokázal ani korigovat, natož zvrátit. Třetí set a změna taktiky ze strany Petra konečně přinesla kýžené ovoce 🙂 Výsledek 11:5 je toho dokladem, základ byl položen hlavně výborným příjmem podání, kdy se Zelinka nedostal k útoku, a také několika velmi povedenými backhandy do forhendu soupeře. V tomto trendu chtěl Petr pokračovat i ve čtvrtém dějství, jenže Zelinka hlavně v úvodu setu nacházel ty správné odpovědi. Přestože náš padesátník zahrál kvalitní údery, nestačilo to na rozjetého soupeře a celkový výsledek zápasu byl na světě – 3:0.

Další Extraligové kolo se bude hrát až 29.9. kdy hrajeme na stolech NH Ostrava. Utkání je stanoveno na 18hod. V domácím prostředí se náš tým představí v souboji s nováčkem soutěže, SKST Chodov, a to 6.10. v 17hod. K dispozici by měl být už i Khalid Assar.